Aktualności - SOLEKO POLSKA Firma od Fotowoltaiki
Liczba prosumentów korzystających z zalet fotowoltaiki nieustannie rośnie. Własna mikroinstalacja PV pozwala obniżyć rachunki i żyć w duchu ochrony środowiska. Każda instalacja wymaga jednak starannej konserwacji, a w trakcie jej używania mogą pojawiać się problemy wymagające rozwiązania. Jednym z nich jest zbyt wysokie napięcie w sieci elektrycznej, które może spowodować wyłączenie naszej instalacji.
W ostatnich latach odnotowano dynamiczny wzrost instalacji prosumenckich. Według danych PTPiREE na koniec października 2022 do sieci podłączono łącznie 1 191 253 mikroinstalacji fotowoltaicznych. Obecnie sieć dystrybucyjna nie jest przystosowana do tak wielu podłączeń instalacji PV, dlatego coraz częściej pojawiają się problemy techniczne sieci związane z przestarzałą infrastrukturą. Magazyny energii są jednym z rozwiązań, które uodparniają mikroinstalacje na zaniki prądu oraz zwiększają jego autokonsumpcję. Co więcej, są niezbędną częścią zachodzącej transformacji energetycznej w celu budowy zrównoważonych i neutralnych klimatycznie odnawialnych źródeł energii.
Planujesz kompleksową termomodernizację swojego domu lub mieszkania w bliższej, lub dalszej przyszłości? To świetna inwestycja. Z tej okazji mamy dla Ciebie radę: rozważ wykonanie audytu energetycznego! Pomoże Ci to nie tylko zidentyfikować, jakie działania podjąć, aby zmniejszyć zużycie energii — pozwoli też na uzyskanie ewentualnego dofinansowania od państwa.
Popularność paneli fotowoltaicznych rośnie z roku na rok, czego idealnym przykładem jest polski rynek OZE. Według wstępnych szacunków moc z zainstalowanej fotowoltaiki w Polsce wzrosła o 67% w listopadzie 2022 r. względem listopada 2021 r., jednocześnie zostając najpopularniejszą formą energii odnawialnej. Tendencje wzrostowe lekko spowolniły, jednak wciąż rosną, umieszczając Polskę na 3 miejscu w Europie pod względem przyrostu mocy z paneli PV.
SOLEKO to firma o ogólnokrajowym zasięgu, ale cenimy również nasz rynek lokalny jakim jest Włoszczowa i okolice. To właśnie na tym obszarze od dwóch dekad rozwija się nasza firma montując panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne i pompy ciepła. Zapraszamy klientów z Włoszczowy do skorzystania z naszej oferty instalacji fotowoltaicznych. Posiadamy szeroki wybór paneli słonecznych, falowników, które dostępne są od ręki z naszego magazynu blisko Włoszczowy. Nasza firma zajmuję się również obsługą pozyskania dofinansowania. Klienci z naszego lokalnego rynku mają możliwość wygodnego załatwienie wszystkich formalności w naszym biurze w Olesznie koło Włoszczowy.
Jeśli jesteś właścicielem instalacji fotowoltaicznej, to pewnie nie raz zastanawiałeś się nad tym, w jaki sposób bezpiecznie usunąć różnego rodzaju zanieczyszczenia i zabrudzenia. Regularne wykonywanie konserwacji paneli fotowoltaicznych wydłuża żywotność instalacji. Jak robić to bezpiecznie? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak powinien wyglądać procesczyszczenia modułów, aby panele fotowoltaiczne działały wydajnie i długo.
Panele fotowoltaiczne mają różne zastosowanie. Są wykorzystywane zarówno przez prywatnych użytkowników, jak i duże przedsiębiorstwa. Jednym z praktycznych zastosowań modułów fotowoltaicznych jest carport fotowoltaiczny, czyli wiata samochodowa. W tym artykule opiszemy, czym jest i jakie zalety posiada wiata carport oraz w jaki sposób pomaga wykorzystać energię słoneczną na Twoim parkingu.
Rok 2022 był dużym wyzwaniem dla rolników. Podobnie jak wiele innych branż, tak i rolnictwo odczuło wzrost kosztów produkcji, szczególnie w przypadku cen nawozów, paliw i maszyn rolniczych. Nawozy podrożały od około 20% do około 300%, paliwa o około 50%. W przypadku maszyn dużym problemem jest dostępność części. Według danych Eurostatu w okresie od II kwartału 2021 roku do II kwartału 2022 roku koszty w rolnictwie w całej Europie podskoczyły o 36%. W 2023 roku odczuwalny dla rolników będzie wzrost cen energii. Odnawialne źródła energii w gospodarstwie rolnym mogą znacznie obniżyć rachunek za prąd.
Instalacje solarne, szczególnie o dużej mocy, to spory wydatek. Warto zatem odpowiednio je ubezpieczyć, aby w przypadku zdarzeń losowych jak zniszczenie czy kradzież, odzyskać zainwestowane pieniądze. Możliwości są dwie - ubezpieczenie instalacji solarnej jako odrębnego produktu lub razem z domem. Którą wybrać i gdzie najlepiej udać się po ofertę ubezpieczenia paneli fotowoltaicznych lub kolektorów słonecznych?
Szanowni Państwo! Dotacja do instalacji fotowoltaicznych w programie "Mój Prąd" została zwiększona z 4 tys. do 6 tys. zł! Jeżeli zdecydujemy się na magazyn energii możemy uzyskać łącznie aż 26 tys. zł dofinansowania. Nabór wniosków trwa do 31.03.2023 r. lub do wyczerpania środków. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Zajmujemy się kompleksowo realizacją instalacji i wnioskiem o dofinansowanie.
Zmiany w sposobie rozliczania instalacji fotowoltaicznych, które weszły w życie 1 kwietnia 2022 roku, ponownie przywołały hasło autokonsumpcji. Nie oznacza to, że autokonsumpcja przed zmianami była mało istotna. Wręcz przeciwnie. Im większy jest współczynnik autokonsumpcji, tym inwestycja fotowoltaiczna jest bardziej opłacalna - zarówno na starych, jak i nowych zasadach rozliczania.
Do naszej oferty dołączają falowniki firmy Goodwe, które wyróżniają się świetnym designem i rozbudowaną funkcjonalnością. Firma Goodwe powstała w 2010r. i do dzisiaj nieustannie się rozwija stając się jednym z liderów rynku falowników i magazynów energii na świecie. Goodwe zatrudnia 2300 pracowników i produkuje falowniki o łącznej mocy 25GW rocznie.
Nasza oferta zestawów EKO wzbogaca się o nowe urządzenia. To świetna alternatywa dla naszej podstawowej oferty z panelami firmy IBC Solar i falownikiem Fronius. Zestawy EKO oferują najnowszą technologię w nieco niższej cenie. Panele fotowoltaiczne pochodzą od firmy Suntech. To firma, która jest legendą w branży PV. Niegdyś największy producent paneli fotowoltaicznych na świecie. Firma z historią sięgającą 21 lat wprowadziła świetny moduł fotowoltaiczny o mocy 370Wp (STP370S-B60) w srebrnej ramie.
Wiosna to od zawsze okres, w którym montuje się najwięcej instalacji fotowoltaicznych. Inwestorami kieruje chęć wykorzystania najlepszych miesięcy w roku. W Kwietniu, Maju, Czerwcu panele fotowoltaiczne produkują najwięcej energii. Więcej nawet niż w Lipcu, Sierpniu i Wrześniu. Wynika to z niższej średniej temperatury w pierwszym półroczu, która poprawia wydajność modułów fotowoltaicznych. Montażowi sprzyjają również dobre warunki atmosferyczne. Nie ma już śniegu na dachu, a temperatura powietrza nie jest zbyt wysoka. W upalne letnie dni montaż paneli PV na dachu wymaga więcej wysiłku od monterów.
Zimą również można montować instalację fotowoltaiczne, o ile temperatura utrzymuje się powyżej zera i śnieg nie zalega na dachu. W przypadku instalacji wolnostojących na gruncie nawet śnieg nie jest przeszkodą. Jeżeli chcesz cieszyć się energią słoneczną od pierwszych dni nowego roku to nie zwlekaj z decyzją. Firma SOLEKO wprowadziła specjalnie obniżone ceny na okres zimowy. Zestawy fotowoltaiczne są tańsze nawet o kilka tysięcy złotych. W ofercie znajdują się najnowsze panele IBC o mocy 370Wp. Zapraszamy!
Koszt zakupu energii elektrycznej przez polskich konsumentów w ciągu ostatnich 15 lat zwiększył się o ponad połowę, a eksperci przewidują kolejne wzrosty cen w następnych latach. Sprawia to, że coraz większa liczba firm, gospodarstw rolnych i domowych planuje przekształcenie się z konsumenta (który jedynie energię zużywa) w prosumenta, w ekologiczny sposób także produkującego energię elektryczną.
Energia elektryczna w Polsce w ciągu ostatnich 15 lat zdrożała o ponad 50%, a eksperci przewidują, że przez najbliższe 20 lat jej cena będzie nieustannie wzrastać.
Istotą działania paneli fotowoltaicznych jest – najprościej mówiąc – produkcja prądu ze słońca. Jeśli chcemy cieszyć się własną przydomową elektrownią słoneczną, warto zagłębić się w ten proces i poznać jego przebieg krok po kroku. W artykule przedstawiamy drogę energii ze Słońca do kontaktu i urządzeń domowych. Podpowiadamy też, jaki wpływ na funkcjonowanie fotowoltaiki ma jej umieszczenie i gdzie powinny znajdować się panele, by produkowały jak najwięcej energii.
Zastanawiając się nad instalacją paneli fotowoltaicznych często trafiamy na problem - czy fotowoltaika wymaga zgłoszenia? Jak to zwykle w takich przypadkach bywa: to zależy. Zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim poradnikiem na temat tego, jak wygląda zgłaszanie instalacji fotowoltaicznej.
Systemy fotowoltaiczne kojarzą nam się przede wszystkim z ekologią, oszczędnościami i niezależnością energetyczną. Ponieważ panele fotowoltaicznych nabierają popularności, pojawia się coraz więcej pytań o ich bezpieczeństwo. W naszym artykule postaramy się odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania o to, czy fotowoltaika jest bezpieczna i rozwiać wasze wątpliwości.
Dla osób chcących zainwestować we własną instalację fotowoltaiczną firma SOLEKO Polska wraz z Alior Bankiem realizuje preferencyjne kredyty gotówkowe. Dzięki tej ofercie każdy klient SOLEKO Polska może w łatwy sposób uzyskać na budowę przydomowej fotowoltaiki środki, których spłata zostanie rozłożona na dogodne, niskooprocentowane raty.
Posiadanie własnej instalacji fotowoltaicznej niesie ze sobą szereg korzyści, takich jak niezależność od wzrostów cen prądu, zdecydowane obniżenie rachunków oraz oczywiście produkcja czystej, przyjaznej środowisku energii elektrycznej. Nie ulega jednak wątpliwości, że budowa fotowoltaiki to niemały wydatek, wymagający kwoty, którą nie każdy z nas posiada.
Panele słoneczne, jak sama nazwa wskazuje do prawidłowego działania potrzebują jednego czynnika - światła słonecznego. W naszym umiarkowanym, środkowo-europejskim klimacie pojawia się zatem pytanie: jak fotowoltaika działa zimą? Czy zaśnieżone panele i wysokie zachmurzenie eliminują mnie z grona potencjalnych inwestorów w fotowoltaikę? Śpieszymy z odpowiedziami.
Wraz ze spadkiem kosztów instalacji i obsługi odnawialnych źródeł energii (OZE) coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na tego typu rozwiązania. Jednym z najbardziej opłacalnych działań, jakie mogą wykonać indywidualni odbiorcy jest instalacja paneli fotowoltaicznych.
Produkcja czystej, przyjaznej środowisku energii, niezależność od podwyżek cen i dostawców prądu – to zalety fotowoltaiki, które wszyscy znamy. Koszt, który musimy ponieść, żeby stać się właścicielem własnej instalacji nasuwa jednak pytanie: czy fotowoltaika się opłaca? Po ilu latach inwestycja się zwróci i zacznie przynosić zyski? Na te pytania odpowiadamy w poniższym tekście.
Aby stwierdzić, czy fotowoltaika się opłaca najlepiej dokonać kilku prostych wyliczeń, które pozwolą nam porównać rachunki przed założeniem instalacji i po jej montażu i stwierdzić, jak długo poczekamy na zwrot poniesionych kosztów.
Szanowni Państwo.
W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów na bardziej przystępne ceny wprowadziliśmy do oferty nowe zestawy fotowoltaiczne EKO o mocach od 3,2 kW do 9,6kW.
W ich skład wchodzą panele monokrystaliczne o mocy 320 Wp niemieckiej firmy IBC Solar AG wykonane w technologii Half-Cut.